Červen 2017

Atlas vinic moravských, díl I.

13. června 2017 v 22:58 | p.j.
Nová kniha popisuje historii všech vinařských obcí Mikulovské vinařské podoblasti, včetně u nás ne zrovna známých momentů. Pokud to bylo možné, snaží se postihnout i vývoj vinařství v té obci, zmiňuje významnější vinaře zde. Stav vinic současný popisují nejvíce rozsáhlé tabulky, kde jsou u jednotlivých tratí data o nadmořské výšce, orientaci svahu, svažitosti, půdě, podloží, majitelích či pěstitelích, výměra celková a osázená plocha trati a jaká vína se odsud objevují na trhu. Nejcennější je ovšem v tabulkách geneze názvů tratí v průběhu staletí a v nedávné době.

Kniha má celkem 184 stran, váží 1,06kg a je tlustá 1,7cm.

Je vytištěna na kvalitním 160 gramovém grafickém papíře spaciálními vodě odolnými inkousty Epson.

Je v ní 51 tabulek, 129 barevných fotografií, 33 tříbarevných map viničních tratí a sedm speciálních map nejlepších vinčních tratí s lokalizací vinohradníků na nich.

Jelikož investice do tiskárny a vazače se už vrátila a kniha je o maličko tenčí, než kniha o Čechách, můžu v podstatě za cenu materiálu (777,-/ks) dotisknout každému, kdo bude mít zájem. Momentálně jsou k dispozici k okamžitému odběru 3ks, dotisknu další dle pořadí došlých žádostí.

Upozornění: Knihu bych zrovna nedoporučoval příliš vyhraněným vlastencům. Národní hrdost zpravidla připouští pouze dějinné křivdy na národě vlastním a protože rozhodně nechci nikoho zbytečně naštvat, bude lepší, když se patetickým Čechům a Moravanům moje texty vyhnou.

Fotografická ochutnávka níže: