Bargainy

30. ledna 2017 v 21:35 | p.j.
Na Jižním svahu byl v pátečním článku odkaz na článek Matta Kramera.
Nechtěl jsem zas bejt na Jižním svahu za zahořklýho nesouhlasnýho dědka, tak to ventiuju jen tady.

Já si teda myslim, že víra v to, že všechny drahý vína jsou jen předraženej podvod a budeme-li následovat nějakého toho jasnozřícího gurua, tak objevíme dobře utajené "bargainy" a ušetříme za nirvánu spoustu peněz, je stejně naivní jako opačný extrém - víra, že pyramida toho nejlepšího ve víně končí někde v nebi u nejdražšího Romanée-Conti. Ale asi teď je nějak větší poptávka po tom, aby si lidi početli spíš o levných vínech než drahých špatně dostupných, zejména v Americe to asi letí. Před pár lety jsem recenzoval překlad jakéhosi bedekru, který byl celý založen na těhle úsměvných tipech jako "Bordeaux je zbytečně drahý, já vám radím místo toho..." A eště veselejší mi přijde, když se tohohle byznysu účastní s vrcholným pokrytectvím i bardi odkojení vertikálními degustacemi těch nejdražších klasických vín jako je Matt Kramer,jehož druhá vydaná kniha se mimochodem věnuje Burgundsku (s decentním vynecháním Chablis a Beaujolais).
Samozřejmě, připouštím, že když se pohybujete mezi drahými víny, není nouze o drahá zklamání (viz můj rok starý článek o statistice archivace, i když za ten rok se statistika přehoupla do lepšího). Ale nefixujme se furt na cenu, jde o to, že klasické tradiční a legendární oblasti či vinice jsou určitým způsobem senzorické etalony, které když nikdy neochutnáte, tak jste prostě chudší o nenahraditelnou zkušenost a názorově vás to pak poněkud deformuje. Nemusíte nikdy číst Dostojevského (maximálně si o něm přečíst nějaký výcuc), nikdo Vám nemůže upřít právo se i tak vyjadřovat k literatuře, ale...
A snad každý, kdo se vínem zabývá dýl než dva roky a nemá cenový strop na 300 Kč za lahev, nemůže brát vážně, že by snad víno z velkých družstev bylo ekvivalentní malým rodiným doménám se stoletou tradicí, s padesátiletými keři, ručním sběrem, kvašením v sudech atd. Jasně, Chablisiene je dobrý družstvo, taky mi vína od nich chutnají, ale je to spíš výjimka a vsadim se, že Matt Kamer nemá ve svým archivu ani jedno družstevní víno.
Nevěřte v bargainy, Les Malconsorts nebo Rangen jsou jedinečný a nenahraditelný ničim.Nevěřte sloupkařum. A radši ani mně :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 4. února 2017 v 23:34 | Reagovat

Matt Kramer bydlí v bytě v New Yorku a nemá archiv :-)

Já tě celkem chápu, ale dneska je prostě fakt strašně moc vín, která nemají takové jméno jako tradiční hvězdy, a přitom jsou nejméně stejně dobrá. Jen prostě nikdy nepůjde o investiční záležitosti, protože prostě tradice a další věci okolo. Jsou vína z družstev, která jsou udělaná možná pečlivěji, než některé ty velkoprodukční cru classé (Burgundsko je úplně samostatná kategorie). Výjimky, ale jsou. Je to boj! A najít bargain je prostě skvělé, nepiješ viněty ale obsah lahve.

Mimochodem docela fajn text docela k tématu měl teď Hamming, v kontextu DRC: https://www.richardhemmingmw.com/blog/drinking-your-heroes

2 p.j. p.j. | E-mail | 8. února 2017 v 22:27 | Reagovat

Ale "nepiješ viněty, ale obsah lahve", to jsou jen takový hesla pramenící právě z toho podezření, že všechny drahý lahve jsou podfuk na divácích. Investiční hlediska a kultovost možná zvedne cenu z pěti tisíc na deset nebo na sto. Ale rozdíl mezi vínem za 200 a 2000 je spíš o kompromisech a ekonomice, o tom, jestli se to víno dělá kompletně ve dřevě nebo částečně/úplně v nerezu, jak moc dobrý ty sudy jsou, jestli si můžou dovolit zelený práce a sběr ruční nebo strojový a jestli si můžou dovolit pečlivě přebrat hrozny nebo dokonce bobule a i v blbým ročníku udělat víno jen z těch bezvadných nebo z ekonomických či technických důvodů musí pracovat i s nahnilou či nedozrálou surovinou atd. A zrovna v těch posledních věcech je sakra rozdíl a i když jde chemie kupředu a zdatný technolog to umí zamaskovat alespoň na tu dobu, než víno zmizí z regálů, přesně to jsou ty důvody, proč víno z družstva těžko bude stejně dobré i ve vlhkém ročníku jako prestižní doména, která prostě udělá jen 20% obvyklého objemu a zvedne cenu. protože si to může dovolit, ale družstvo ani no name vinařství bez sponzora ne.

3 p.j. p.j. | E-mail | 8. února 2017 v 22:42 | Reagovat

A ďábel se skrývá i ve výroku "stejně dobrá". Když s pomocí nejmodernější technologie dokonale napodobím měkký hedvábný styl Volnay, přitom to budou hrozny bůhvíodkud a kdovíjaké odrůdy, JE TO TOTÉŽ? Jde jen o senzoriku? Když s pomocí ještě dokonalejší techniky a chemie namíchám z vody, kyselin, alkoholu, vonných esterů přesnou senzorickou kopii Schlossbergu, jako by to bylo od Weinbachu - JE TO STEJNĚ DOBRÉ? Jde přeci taky o originalitu tvůrce, neopakovatelnost místa a času a ne jen imitovat, kopírovat či přibližovat se nějakým standardům "za méně peněz".

4 moll moll | E-mail | 13. února 2017 v 8:33 | Reagovat

Připomínám. Cena je funkcí počtu, síly a motivace lidí, kteří jsou ochotní koupit. Ano s kvalitou to má něco společného. Ale tím, že vzroste kupní síla milovníků vína, kvalita se (v ideálním případě) nezmění. Cena je tedy na kvalitě do jisté míry nezávislá. Zrovna tak hodnota konkrétního vína, není stejná pro všechny lidi na světě.

5 p.j. p.j. | E-mail | 15. února 2017 v 21:34 | Reagovat

Ano, v tom s Tebou souhlasím, ale platí to až od určité ceny nahoru. Podle mě v rozmezí 12 až cca 1900 Kč je to v míře větší než malé o kvalitě spojené s technologickými a ekonomickými kompromisy tak, jak jsem vysvětloval výše.

6 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 13. března 2017 v 12:50 | Reagovat

Ahoj Pavle, představa o vinařích a stanovení ceny vína podle toho, jestli se dělalo v nerezu nebo v sudech, jak moc dobrý ty sudy jsou, jestli si můžou dovolit zelený práce atd atd je nesmírně romantická a nechci ji nikomu vyvracet. Jen si při podobných úvahách vždycky vzpomenu na jedno legendární italské víno, které se prodává z vinařství za 100+ EUR. Jednou se majitele ptala novinářka asi takhle: "Pane hrabě, je pravda, že výrobní náklady na toto víno jsou podobné jako u vín, která se prodávají ve vinotékách za 8-10 EUR?" Pan hrabě jí odpověděl, že to v zásadě je pravda. "Když počítám čistě jen výrobní náklady, tak máte pravdu. Ale podívejte se na to jinak: z našich vinic můžu ročně udělat asi 200 ticíc lahví, ale poptávku mám každoročně na pět milionů. Co byste na mém místě udělala Vy?"

7 Argi Argi | 26. dubna 2017 v 7:59 | Reagovat

Komplexní výstavba aktivních vinných sklepů přímo u vás doma:

http://www.aktivni-vinne-sklepy.cz/

8 Flossietom Flossietom | E-mail | 26. července 2017 v 6:15 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

9 EssayErudite EssayErudite | E-mail | Web | 26. července 2017 v 12:58 | Reagovat

Essay writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>essay writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />essay writing service</a> today!

10 Davidnon Davidnon | E-mail | 29. července 2017 v 1:27 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдаление негатива Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

11 Carolynpeali Carolynpeali | E-mail | 4. srpna 2017 v 22:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

12 Dol33larwhef Dol33larwhef | E-mail | 12. srpna 2017 v 22:41 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#cDT9410Pt0>
<img>http://0.00000007.ru/3#mU79as7yqb</img>
</a>
------------------------
Всегда огромное количество socks и proxy серверов online
сейчас: 33557 IP в 198 странах мира
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не видоизменяют<b> http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без применения VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Утаить или сменить ваш IP можно двумя кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ дешевые расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении срока действия аккуанта.
ICQ бот на всех тарифных планах!
<b>Профессиональная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#SD2agt3FsN>Vip proxy</a>
__________
касперский ключи прокси россия
блокировка сообщества вконтакте
openvpn ubuntu
расширение +для обхода блокировки вк

13 Avia777dave Avia777dave | E-mail | 16. srpna 2017 v 19:42 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

недорогие авиабилеты +в армению
купить билет +на самолет дешево сайт
купить авиабилеты дешево официальный сайт
сайт дешевые авиабилеты онлайн
авиабилеты дешево без комиссии +из санкт

14 MariaOt MariaOt | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 4:11 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться новых ощущений позволят эротические товары

Один из самых популярных методов достигнуть ярких ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не пользуйтесь им в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это значительно укрепит вашу эмоциональную и физическую связь и поможет стать более открытыми и раскованными друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы скоро сможете найти то, что придется по душе вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и прочие игрушки для взрослых вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

15 SlavaNpq SlavaNpq | 5. října 2017 v 22:52 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and cried about his insomnia. I totally told him to <a href=http://firmgains.com/drugs/10mg-zolpidem>website</a> and deal with it.

16 AlysonFen AlysonFen | E-mail | Web | 8. října 2017 v 18:50 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have loads of work to do next week semester. Plus the university exams are getting, it will be a torture. I am already panicking maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-without-prescription>more</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

17 AlysonRot AlysonRot | E-mail | Web | 29. října 2017 v 8:52 | Reagovat

http://www.chaos-sphere.com/arcadenew/profile/marianopark

18 TimothyOnefs TimothyOnefs | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 20:58 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/nczmo8y1

easy way for a teenager to make money online, make money from home for college students, how to earn money illegal way in india, ways to get easy cash, i need a way to make money online, anz credit card transfer form, how to get earning money online, how i make money on instagram
, casino online slots real money bonus, казино онлайн 24, earn money taking online surveys, sbi credit card transfer, best websites to earn money online in india, all free online casino games like vegas, a simple way to make money online, how to make money selling drugs 2012 online subtitrat, eu casino no deposit bonus code 2014, how to make money on the share market, online casino dealer hiring rcbc tower
, biggest online casino jackpots, can i really make money as a real estate agent, make extra money at home online, paypal sending limit removed, making a little extra money from home, online casino mobile billing, online casino demo account, earn money while playing online games

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama