Pár věcí souhrnně

25. srpna 2016 v 16:38 | p.j.
Mínusy

Ještě před rokem jsem ve své knize psal o pravděpodobně nejstarších žijících keřích u nás, které architekt Plečnik vysadil při zdi Pražského hradu v zahradě Na valech (a Rajské zahradě) téměř před sto lety. Pořád jsem z nejrůznějších důvodů odkládal to, abych je viděl na vlastní oči. Moje chyba, už je živé neuvidím. Když jsem se tam konečně dostal, tak zahrady se skvěly po vlně nákladné revitalizace, která možná pomohla jejich architektonické čistotě, nicméně tlusté keře révy popínající hradní zdi zřejmě někoho strašně rušily, takže je nemilosrdně do jednoho vykácel. Zbytečky suchých letorostů jsou ještě ve větší výšce, kam už se nikomu nechtělo stavět lešení, ale i ty asi zmizí časem taky. Velká škoda. Trošku paradoxně působí nově vysazené keře opodál u Plečnikovy busty, které věnoval Miloši Zemanovi starosta Mariboru a které pochází z nejsaršího keře na světě, 440 let starého, v Mariboru rostoucího.

Plusy

Moc hezký chvíle jsem prožil jednak při osobní březnové návštěvě u Richarda Stávka v Němčičkách, všechny vinice jsme prošli, a stejně tak později v království Jirky Šebely, ve vinařství Dva duby. Je radost sledovat, jakými cestami se tito dva mému srdci blízcí lidé a vinaři ubírají, co nového realizovali a co se jim rodí v hlavě. Člověk by možná u takových "tradicionalistů" čekal jen opakování či jen nepatrné vylepšování již dost nekompromisního přístupu, ale opak je pravdou a já už se teď těším na plody jejich opravdu obdivuhodné práce.

Letní cestování mne přivedlo opět i do Pavlovských vrchů. Neodolal jsem a zazvonil jsem u nového vinařství Zdeňka Peřiny v nejvýše položené obci Jižní Moravy. Ač byla hodina, kdy už bývá všude zavřeno, otevřel mi sám Mistr. Změřil si mne pohledem a povídá: "Vy jste pan Jelen?" To mi dost rozhodilo, jak mne mohl poznat? Mam vlastně jakousi fotku na ovine.cz, ale...že by to četl? "Vy jste u mě kdysi kupoval tři lahve, ale to jste měl delší vlasy." Tak to mě dorazilo úplně, to bylo v roce 2006!! Jel se mnou tehdy pro tři lahve z Klentnice do Mikulova a zpět vlastním tereňákem. Že si to pamatuju já, to je pochopitelný, ale že jemu to utkví...Jeho paměť na tváře bych chtěl mít. :-) A taky jeho vinařský perfekcionismus. Povídali jsme jen krátce, vedl nás i dozadu do skladových a výrobních prostor (z jejichž řádu a čistoty lze též mnohé vyčíst), pro mne opět nezapomenutelný zážitek. A přijde mi naprosto nepochopitelný, jak je zrovna tohle vinařství nejen neviditelný pro různý soutěže vín a vinařství, ale donedávna třeba v Praze totálně nesehnatelný. Tohle je absolutní špička nejen Mikulovska, ale celé Moravy a vědí o něm jen zasvěcení. Vína buď přímo od něj (doporučuju), má je i Vinum bonum, La Fattoria (to se ale na webu nedozvíte, až ve staženém ceníku úplně poslední list) a něco málo má nově i Vinograf.

Dost zajímavý je i nedávno vzniklé vinařství Pod Chlumem Luboše Bílika, kterého si možná pamatujete jako bývalého muže číslo jedna na Salabce. Po odchodu ze Salabky zachránil už téměř umírajícíc vinice v Chlumčanech u Loun - nádherný amfiteátr, kde vinice vysadil statek už v roce 1958 a od roku 1962 do své smrti v roce 2011 se o ně staral pan Liederhaus. Nová vína byla k ochutnání na Wine Prague - smělá, originální, přirozená, neznásilněná aromatickou kvasinkou (kvasí se spontánně), tohle se vyplatí sledovat a začínají kolem toho brousit i prodejci naturálních a autentických vín, tak snad nevykoupí všechno :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 6. září 2016 v 9:26 | Reagovat

Díky za tip na Bilíka, jsem si říkal kde je mu konec :-)

2 ArleneEvigo ArleneEvigo | E-mail | 22. července 2017 v 11:31 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

3 ArleneEvigo ArleneEvigo | E-mail | 22. července 2017 v 16:54 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

4 Flossietom Flossietom | E-mail | 26. července 2017 v 4:02 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

5 Davidnon Davidnon | E-mail | 29. července 2017 v 1:27 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудалим негативную информацю из  Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

6 AaauceemigO AaauceemigO | E-mail | Web | 29. července 2017 v 13:28 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

7 Carolynpeali Carolynpeali | E-mail | 6. srpna 2017 v 5:47 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

8 Sororl Sororl | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:14 | Reagovat

Топовые БЕСПЛАТНЫЕ секс игры размещены для вас игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

9 Sorolj Sorolj | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:03 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

10 Sorolj Sorolj | E-mail | 25. srpna 2017 v 9:27 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

11 Soroag Soroag | E-mail | 25. srpna 2017 v 11:38 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

12 Sorouo Sorouo | E-mail | 26. srpna 2017 v 1:28 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

13 Soroxl Soroxl | E-mail | 26. srpna 2017 v 2:19 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ СЕКС HD http://sexvipka.com/ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

14 Sorohq Sorohq | E-mail | 26. srpna 2017 v 5:10 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ СЕКС HD БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ СЕСТРЫ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

15 Sorobl Sorobl | E-mail | 26. srpna 2017 v 5:27 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ СЕКС ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ЛУЧШИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГОРЛОВОЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

16 BethanyKph BethanyKph | E-mail | Web | 9. října 2017 v 8:58 | Reagovat

https://postimg.org/image/80y7u9urfv/

17 BethanyXni BethanyXni | 15. listopadu 2017 v 15:23 | Reagovat

Hello everybody! Lately I have been fighting with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://owhagroup.co.za/story.php?title=globerx24-comvalium>read more</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama