Jiná vína - future

22. července 2015 v 8:38 | peejee
Ještě pořád se mne lidé poměrně často ptají, jestli bude zase letos nesoutěžní přehlídka Jiná vína. Samotného mne překvapuje, jak vytrvalou popularitu si tato jen čtyřikrát opakovaná akce drží. Myslel jsem si, že vzpomínky na ní brzy převrství nové a nové zážitky, podobných akcí a zajímavých degustací teď je...

Takže to zkrátím: Jiná vína letos opět nebudou, a rozhodl jsem se, že se formát této akce už přežil a pokud se nestane ve vzdálené budoucnosti něco zásadního, tak už nemá smysl tradici obnovovat.

Doména www.jinavina.cz je zaplacená jen do srpna a dohodl jsem se s Vinným pavoukem, který webovky stvořil a udržoval, že to necháme doběhnout na konec expirace - a pak se to ztratí v digitální minulosti.

Jestli vás zajímá proč jsem tak krutý, tak důvody jsou v podstatě dva: Za prvé mi přijde, že základní myšlenka, kterou jsem opakoval do zblbnutí pořád dokola, tedy motivovat vinaře, aby se nebáli experimentovat, vyvíjeli se a zkoušeli něco jinak, nebyla vůbec nikým pochopena, natož naplněna. Pořád to sklouzávalo k tomu "pěkná přehlídka autentických vín" nebo "něco pěkný, ale jak můžete vystavovat i vadná vína?". A protože pěkných přehlídek autentických vín už je v Čechách i na Moravě dost, nemá smysl něco takového dublovat. Za druhé málokdo ví, že za úspěchem Jiných vín stojí zejména Luboš Osička, který odvedl tu nejtěžší práci s výběrem a svozem největší části vzorků. Ten ale už teď musí investovat svůj čas a invenci do soutěže naturálních vín v Bílovicích a podílí se i na Praha pije víno, takže bych v tom zůstal sám - a já na to nemám čas, energii, a po pravdě řečeno hlavně ten pocit, že to má nějaký hlubší smysl.

Tak se nezlobte. A nesmutněte, svět se nezboří, pěkných akcí je a eště bude...

Děkuji všem, kdo se kdy na jiných vínech podíleli, hlavně Lubošovi, Honzovi Schlindenbuchovi, vinařům z Modřan, všem nalévačům i nezištným pomocníkům s přípravou a uklízením.

p.j.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama