Víno&destiláty 2011

27. dubna 2011 v 13:54 | peejee
Tak jsem včera navštívil zas Víno&Destiláty. Mohu, myslím, srovnávat už mnoho ročníků. Pamatuju doby, kdy nebylo kam odlít přebytek vzorků nebo vyplivnout, to už je naštěstí dávno pryč. Pryč jsou ale i zřejmě ročníky, kdy tahle akce byla daleko prestižnější záležitostí. Ne, že by se mi stýskalo po gigantických dvoupatrových expozicích Bohemia Sektu, ale co mi osobně chybí jsou významní dovozci typu Merlot d´Or, Dominec, Král, elitní jména moravských vinařů zastupoval snad jen Mikrosvín, Znovín a stánek, kde se společně prezentoval Reisten, Špalkové a Nové vinařství. Dříve býval k ochutnání třeba Vinselekt, Kovacs, Tanzberg, Vinné sklepy Valtice (byť jen pro jimi vybrané VIP), Springeři skrze zastoupení v Českém archivu vín, Holánek a jiní. Letos bylo více menších vinařů (což vítám), velká expozice Languedocu, rakušanů, o něco menší bulharů, maďarů, portugalců, moldavanů…a docela dost skla a přehršle jídla. Dokonce i pivo se čepovalo. Lidí první den přiměřeně, jen si asi nezvyknu na ty typy, co přiožrale halekají (byť se shánějí po velkoobchodním ceníku a udělají kšeft) a ty skupinky, které se uhnízdí před stánkem v blaženém rozpoložení, nechají si důkladně nalévat bez sebemenší snahy trochu se odsunout a pustit v mlaskacím mezidobí k lizu i někoho dalšího. Co mne ale zkroušilo nejvíce byla ale naprosto drtivá hegemonie zbytkového cukru. Dobře, já osobně mám radši vína suchá, někdo jiný sladší. Nikdy jsem se nesnažil sladkomilné vymýtit nebo úředně zakázat, ať si každý pije, co chce. Ale letos tam bylo tolik stojanů, kde mezi dvaceti víny nebylo bílé suché ANI JEDNO…Chápete, vůbec nic! I kabinety měly třeba deset gramů, a bylo úplně fuk, jestli šlo o 2010 nebo 2009. To zavání tím, že zbytkový cukr bude vydáván brzy jako norma, jako zdejší tradice, suchost bude extravagance pro pražské intelektuály. Jindy jsem se snažil ochutnat co nejvíc rýňáků a modrých ruland, letos jsem šel spíš po neuburských, sylvánských, veltlínech a andré. André bylo fajn skoro všude, ale ta bílá byla prakticky jak přes kopírák. Jelikož je řízené kvašení už taky norma, voněla po ovocných dropsech, sylván měl možná o fous navíc travnaté kořenitosti, ale v chuti jen kyselina versus cukr (v lepším případě nerozhodně), alkohol buď v závěru pálil nebo ne, nic jiného o tom říct nešlo. Prostě pitelné čisté nápojové produkty. Myslel jsem si, že ve víně jde o víc, ale buď je mimo realitu tenhle nápojový veletrh nebo já. No ale abych nekončil nějak pesimisticky, nacházím i pochvaly hodné věci: třeba Volaříkovic řada "Terroir", kde na etiketě se skví obrovský nápis vinice, mnohem menším písmem a spíš na zadní etiketě pak odrdůda a přívlastek. A zrovna Purmice bylo asi jediné víno, které včera obdrželo plný počet pěti hvězdiček. Sice i Purmice měly zbytkový cukr, ten ale byl podpořen i adekvátním stupněm komplexity, ve víně bylo i něco navíc než jen cukr a kyselina - a tak já si představuji, že by to mělo ideálně být.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sklenička Sklenička | E-mail | Web | 27. dubna 2011 v 21:56 | Reagovat

jsem jako ježek svinutý do klubíčka - V&D mě ještě nikdy ničím nepřilákaly, i letos jsem vydržel a nebýt tvého článku, ani bych si na ně nevzpomněl. Přeju všem masochistům, aby tam našli své štěstí, ale za všechny ty roky jsem nenašel důvod se tam vypravit.

2 J.Č. / Jižní svah J.Č. / Jižní svah | E-mail | Web | 28. dubna 2011 v 10:01 | Reagovat

Taky jsem (stejně jako loni, předloni...) VD vynechal, mám fóbii z podobných davů :-)
Ty cukry jsou bohužel smutné pozorování. Ještě že je pár vinařů, kteří to vidí jinak, a své zákazníky si snad (i díky tomu) najdou. A nebo nám zbude nakupovat sucháče v zahraničí :-)

3 MT MT | E-mail | 28. dubna 2011 v 14:57 | Reagovat

no, já jsem tam nic zvláštního nenašel ... šel jsem tam účelově něco dohodnout, ale při mém "rychloběhu" mě od pohledu a pár namátkových olíznutí nic nepřinutilo to řešit ... možná jsem moc náročný, což nevylučuje stejně, že tam byla velmi sympatická vína, ale při mém nedostatku času mi prostě přijde zbytečné se zabývat "Harlequinem".

4 p.j. p.j. | 29. dubna 2011 v 13:45 | Reagovat

No, jak říkám, zažil jsem ročníky, kdy to opravdu byl přínos a prochutnal jsem tam důležité věci, které bych po lahvích pil několik měsíců. Na udržení přehledu o tom, kam který vinař směřuje, jsou podobné masovky dobrou, i když samozřejmě nikoliv ideální, příležitostí. Proč bych utrácel za vína, o nichž mám dopředu pochybnosti, že kne nadchnou, neřkuli vážil kvůli nim někam cestu? Ale ochutnat je na masovém veletrhu a ujistit se, že to nikam nepokročilo, nebo naopak zjistit, že se někdo zlepšil - proč ne? Ještě loni a předloni tam byly fakt pěkná vína z Bourgogne. Letos jsem spíš bezradně bloumal.

5 Karel Karel | E-mail | 3. května 2011 v 8:41 | Reagovat

Na semináři v Hustopečích v dubnu konstatovali představitelé Vinařského fondu, že strašně poklesl zájem jak o V&D, tak i o Juvenalle. Na druhou stranu se rozumným vinařům nedivím. Vyhrávají tam sladká kvasinková vína, kde nejde poznat odrůdu a nataninovaná červená. A masa návštěvníků se to už naučila pít. Vyhrálo to , musí to být dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama