Sladkost jest po staletí žádaným kýčem

13. ledna 2011 v 11:38 | peejee
Už hrozivě dlouho se prokusuju Story of Wine od Hugh Johnsona. Ani snad ne, že by vadila ta angličtina (zde tedy mimořádně košatá, takže bez slovníku mnohá slova nezvládám - ale furt lepší než ubohý český překlad), spíš jsem dlouho myslel, že si to po kouskách budu číst před spaním. No...tak to se neosvědčilo, takže teď jsem knihu přemístil a čtu to u snídaně.

Dlouho jsem si myslel, že zdejší móda vín se zbytkovým cukrem svědčí spíš o nedovzdělanosti zdejšího obecenstva a že za pár let, až ochutnají všichni krásu ušlechtilých suchých vín, tak to bude na ústupu. Že se tu časem vychová náročnější klientela, jako ve Francii nebo v Anglii. Ovšem, jak tak čtu, mohutnost, síla a výrazná sladkost po celá staletí bývaly nejvíce ceněny - Anglie, včetně nejurozeněnších lordů, několik generací pila portská jak o závod a nejvíce ceněná bývala vína z Kanárských ostrovů, protože žádná už nebyla víc sladká. Šumivá vína ze Chamapagne děkují za svůj boom tak vysokým obsahům cukru, který už je dnes považován za extrémní...uf! Takže se asi nedožiju toho, že by u nás móda po sladkosti tak rychle skončila. Tu a tam se našel někdo, kdo napsal: Lidi, vzpamatujte se! Portské/australské atd. má mnohem zajímavější potenciál, ochutnejte ho nepřikrášlené a uvidíte. Investoval značně energie, času a námahy do toho, aby lidi přesvědčil...ale mlýn byznysu se točil dál ulepeným mlaskáním a komerčně se to neujalo. Jsem zatím v devatenáctém století, jsem zvědav, kdy se to posunulo k lepšímu, ale...zatím je to spíš depresivní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jo jo | 13. ledna 2011 v 16:19 | Reagovat

Díky za tip, ta kniha vypadá moc zajímavě. Teď ještě najít čas na přečtení. A s tím cukrem by mne to taky hodně zajímalo :)

2 Sajmik Sajmik | 26. dubna 2011 v 9:34 | Reagovat

Osobně piju nejvíc suchá červená, ale sladká vína bych nezatracoval, otevřít si občas víno typu Sauternes apod. je pro mě svátek a dělal bych to častěji, kdyby moje zásoby těchto vín nebyly tak omezené.
Možná jsi měl ale na mysli především moravské polosuché a polosladké výběry z hroznů apod., ty pravda zas tolik nekupuju, protože jsou takové "ani ryba, ani rak".
Chápu rozčarování milovníka suchých vín, ale pokud se polosladká vína vinařům dobře prodávají, těžko jim můžeme jejich výrobu vyčítat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama