Kam tohle spěje?

7. října 2009 v 10:08 | p.j.
Taky vám do pošty téměř denně chodí pozvánky na degustace? A taky vám připadá, že jejich ceny jsou čím dál ulítlejší? Blahořečím tomu, že se o francouzská vína zajímám už víc jak pět let a většinu stěžejních "poznávacích" degustací absolvoval v letech 2004-2006, protože dneska už by to bylo mimo mé možnosti. To, co kdysi stálo dvě stovky dnes stojí pět - a to je opravdu téměř startovací čára. Dřív byly pětistovkové záležitosti to lepší a člověk se na to těšil dva měsíce. Tisícovková akce byla vyvrcholením sezóny, výjimečná sláva. Dnes začíná být standardem v kategorii francouzských vín cena 1000-1200 za večer, s jídlem násobek. Vůbec nejsou vzácné degustace za tři, pět tisíc, chodí mi pozvánky i na deseti, sedmnácti, dvacetitisícové sumy. Dokonce pak třeba přijde aktualizace, že první termín takové akce je již vyprodán, tak posílají datum na druhý termín. I dovozci, které jsem v podobných lamentováních nad zdejší drahotou dával za vzor umírněné cenové politiky, mají dnes v ceníku burgundská Premier Cru druholigového vinaře za 3500,-Kč. To je cena, za kterou byste měli v Burgundsku Romanée-St.-Vivant Grand Cru od renomovaného vinařství. S Jižním svahem do toho od počátku tepeme, vyzýváme k bojkotu, ale ten trend je přesně opačný, než bychom si přáli. Ćlověk by myslel, že jak se dovozci množí, že si budou konkurovat, že poučenější zájemce o ta vína stejně nakonec zjistí, že levněji ho to vyjde všude na západ od Rozvadova nebo na internetu, ale kapitalismus u nás má zřejmě svá specifika, krize nekrize. A tak jsem docela rád, že časem období "tohle musím ochutnat" mám už za sebou, že funguje mezi vínomilcema solidární systém jak v přímém dovozu, tak v podělení se o zajímavé lahve v soukromých domácích seancích. Takže René a Rudolf ať si chodívají na golf, ulítlejm akcím a cenám kynem zdviženým prostředníkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neználek Neználek | 8. října 2009 v 7:05 | Reagovat

Móda a snobismus! Dnes někteří chodí na degustace drahých vín se jen ukázat. Je to jak vyvést manželku do opery.
Všimli jste si jaký je teď na degustacéch "bordel"? Už mívám pocit, že poslouchám výklad sám. Když se na něco k vínu či vinařství odvážím zeptat, tak slyším z rohu od "podpáleného" návštěvníka "Už zase zdržuje dlaší nalévání".
O uštěpačných poznámkách k sešitku a případně plivátku ani nemluvím.

2 jo jo | 8. října 2009 v 8:47 | Reagovat

Holt my, co jsme začali později, máme takhle "předvybráno". Udělat si přehled např. v dražších francouzských vínech je pro nás v zásadě vyloučeno. Tak se holt věnujeme něčemu jinému.
Už jsem někde (Jancis Robinson nebo někdo podobný) četl, že je rád, že se ve víně vzdělával v době, kdy se daly za rozumné peníze sehnat i ta nejlepší vína. Že pokud se někdo dneska chce stát odborníkem s velkým přehledem, tak to má zatraceně těžké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama