Chvála dřínu

2. října 2009 v 8:47 | p.j.
Tohle září se nějak vymklo kontrole, zavalilo povinnostmi a donutilo k pro mne nepřirozenému tempu. Takže než jsem se skrze to nejnutnější dobral k oslavnému článku na šípkově rudé bobule, už jejich sezóna asi skončí a pod listím se v klidu oddají tlení.

O dřínkách jsem vždycky čítal jen jako o nějakém imaginárním staročeštinou a venkovem vonícím polodivokém ovoci. Asi jako kdoule, aronie či rakytník - něco, co asi někde na světě existuje, ale mám šanci to vidět asi jen na obrázcích případně si to na nějakém biojarmarku koupit zavařené. Jak se tak člověk ale toulá anonymním pražským sídlištěm, objeví časem nejen kdouli, aronii i rakytník, ale samozřejmě časem nutně musí kápnout i
na ten dřín. Napřed jako nepřehlédnutelné žluté jarní květy a posléze v plném létě i jako dozrávající červené plody. Přes zapřísahání rodiny, abych tu jistě jedovatou bobuli hned zahodil, jsem jednu ochutnal - byla dost trpká. Druhá bobule v kapse zapomenutá ale neshnila, nýbrž seschla - a pak nápadně připomněla sušenou brusinku. Další výpravu na bobule jsem musel několikrát odložit, až jsem
v půli září smutně shledal, že většina dřínek je už ve stádiu spadanosti a přízemního rozkladu. Jeden keřostrom, trochu odlišný kultivar od okolních, si ale přezrálé plody podržel déle. Padaly sice k zemi téměř jen od kýchnutí, ale to bylo přesně ono! V tomto stupni vyzrání se nechaly bezproblémově jíst samotné nebo ještě pozvolna sesychat doma. Chtěl jsem něco nasušit, ale bylo jich jen hrstka a chuť sušených se významně odlišovala od čerstvých. Takže jsem nakonec upustil od předsevzetí nasušené plody prezentovat jako delikatesu k archivním pinotům - beztak by to nebylo správně pochopeno. Všechno jsme snědli.

Dřín mi přijde hned po brusince jedno z nejzajímavějších ovocí. I z jednoho stromu je každá bobulka víc nebo míň chuťově jiná od ostatních. Některé jsou výrazně sladké, jiné jdou do sucha a natrpklosti. Mají v sobě jak něco z brusinky, tak ze šípku - přezrálého a přežahlého prvním mrazíkem, ale i něco z
jeřabiny, hlohu, rybízu… k pinotu možná vhodnější než leckdy příliš výrazné zavařené brusinky. Akorát ta pecka uvnitř je dost velká a tenká dužina se jí drží až přehnaně. To je asi důvod, proč toto ovoce nenašlo nějakého širokého pěstitelsko-potravinářského využití. Weby zmiňují využití spíš v tradiční čínské medicíně (na játra, na potenci a všelico jiného). Příští rok hodlám s touto divokou plodinou víc experimentovat - nemáte někdo nějaký zaručený recept na nějaké marmelády, kompoty či jiné úpravy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin S. / Vinný pavouk Martin S. / Vinný pavouk | E-mail | Web | 2. října 2009 v 11:02 | Reagovat

'<i>Přes zapřísahání rodiny, abych tu jistě jedovatou bobuli hned zahodil, jsem jednu ochutnal</i>' - haha :) tak to presne znam :) panika v ocich a zdeseni kdyz rozmacknu neznamou bobulku a snazim se experimentalne oliznout stavu z ni :~)

2 arx arx | E-mail | 5. října 2009 v 10:13 | Reagovat

no, receptu mam, zkusenosti s drinem jeste vice (nejenom proto, ze mi dva rostou u vinice): delal jsem jiz: stavu, marmeladu, povidla, kafe z prazenych a mletych pecek, susene driny (s peckou i bez), liker, palenku, pouzivam drinove drevo na topurka, mam drinovou sukovici...proste AMO CORNUS MAS :-)))

3 floriš floriš | 6. října 2009 v 0:34 | Reagovat

Dřín je jedna z mála dřevin, na kterou se vztahuje zákon o ochraně volně rostoucích rostlin v ČR...

4 p.j. p.j. | 6. října 2009 v 10:55 | Reagovat

arx: no paráda! jestli to není tajná receptura, marmeládu bych chtěl zkusit, ovšem ještě víc bych chtěl přijít na kloub triku, jak to vypeckovat, protože od pecky to teda moc nešlo.

5 p.j. p.j. | E-mail | 6. října 2009 v 10:58 | Reagovat

floriš: tak to je taky zajímavá informace. Až zas uvidim nějakého mountfieldmana s rozsvícenýma očima jak tůruje motorovku, budu se snažit její zvuk tímhle překřičet. Není někde nějakej paragraf černý na bílým se seznamem dřevin, kterým bych mohl mávat před očima?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama