Nejistá sezóna aneb vinařem v hlavním městě

15. června 2009 v 9:55 | p.j.
Bylonebylo, jeden krásný jižní svah skýtal po dvanáct let azyl jednomu magorovi do vína, který na oplátku láskyplně udržoval zdejší viničku. Nebyla to vždy jen idylická pohádka, občas se při tom docela zapotil a o zklamání taky nebyla nouze. Třeba po loňském přeci jen docela kalamitním výskytu padlí přehodnotil svůj svérázný totál bio systém neútočení na predátory a plísně a chystal se v sobotu chlístat mědí a sírou. Jenomže si zapomněl klíče, tak to zkusil dostat se na viničku přes souseda. Soused mu při příležitosti vypověděl tuto krutou story: jižní svah v hlavním městě nepřitahuje jen pohodářské vinaře, motýly, kosy a zobonosky.
Taktéž realitní kanceláře a všechnu tuhle verbež bohatnoucí (za vydatné podpory místního starosty, který je podezřelý z leváren prakticky permanentně a přesto se mu sedí pořád dobře) ze zastavování zelených míst baráky hlava nehlava. Soused všechny jejich nabídky házel léta do koše, takže nastala "fáze 2" - developeři si zaplatili slovenského mladíka, který mu dříve pomáhal, aby teď naopak škodil. Mladík tedy přičinlivě devastuje, rozbíjí, na co přijde (zatím škoda přes dvěstě tisíc). Policie se vyjádřila, že je na něj krátká. Mladík zase vzkázal, soused nepočítá s tím, že by letos něco sklidil. V naší městské části je to s vymáháním práva takové, že ani v nejmenším nepochybuji, že mladík hrozbu splní (ledaže sousedovi vytečou nervy a zastřelí ho legálně drženou pistolí), tudíž ani vinařík, co se připachtil s postřikovačem, nejspíš nesklidí, co v potu tváře od jara ošetřuje. Nu, coby. To je život. Pokud s nejistotou dopředu počítáte, nemůže vám ublížit. A krásné chvíle ve dnech plných slunce, které se táhnou odněkdy doteď vám stejně nikdo nezdevastuje ani neukradne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vinograf Vinograf | E-mail | Web | 15. června 2009 v 10:19 | Reagovat

Někdy se mi zdá, že v dnešní době není jiná možnost, než být ukrutně bohatým vinařem, který zhatí plány všem developerům tím, že celou Kotlářku koupí sám. A vůbec všechnu zeleň v Praze. A pak se odstěhuje na venkov a konečnězačne pořádně vinařit.

2 p.j. p.j. | 15. června 2009 v 10:54 | Reagovat

Něco na tom bude. seženu na ty svý patoky bionálepku, naředím to trochu italskou sudovkou a prodám do obchodů zdravé výživy. za utržené peníze nakoupím francouzskou sudovinu na portugal. ten sklidím holýma rukama a na žebřiňáku za blikotu reportážních blesků svezu do sklepa, kde bude zrát 48 měsíců v barriku. Očíslované lahve prodám v en primeuru nebo vydražím. A pak si koupím, co budu chtít! (dábelský chechot)

3 floriš floriš | 15. června 2009 v 11:08 | Reagovat

Nechci tě podceňovat, ale nejspíš se ti podaří zvládnout jen první 2 kroky. Zbytek nahraď výhrou v ruletě.

4 arx arx | E-mail | 15. června 2009 v 22:43 | Reagovat

ty jo tak to je tak na domobranu se srpem ci s vinicnim nozem s hodne ostrym securisem! vyskrabat oci takovymu lumpovi. A pak jit do teplych kanclu tech realitnich zmetku a vylit jim tam kybl mocuvky...grrrr

5 p.j. p.j. | 16. června 2009 v 7:42 | Reagovat

Zkusím s tím nájemným likvidátorem promluvit. Jestli to jeho inteligence pojme, tak pochopí, že můj kousek je pronajatý a majitelce je vlastně úplně jedno, jestli to tam lehne popelem nebo se zazelená. Ona stejně dřív nebo později někoho uplatí, aby se to v územním plánu změnilo z ostatní zeleně na stavební pozemek a pak to střelí, ničení v tom nehraje roli a je neefektivní. ovšem, jestli pochopí slovo neefektivní. Zkusím mu to radši přeložit do nespisovna :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama